konferencja ONLINE

Człowiek w centrum zainteresowania, czyli bliskość w opiece nad niesamodzielnym chorym

Weź udział w pierwszej konferencji Puckiego Hospicjum. Zapraszamy do inspirujących spotkań z Ekspertami Bliskości.

Poruszymy tematy uważności na potrzeby chorego, poszanowania dla jego autonomii, niezależnie od stanu, w jakim się znajduje. Twórcy portalu bliskochorego.pl opowiedzą o narzędziach samoorganizacji środowiska chorego w miejscu zamieszkania.

DLA KOGO?

Postępujący proces starzenia się społeczeństwa oraz wzrost liczby osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji i potrzebujących opieki w miejscu zamieszkania zwiększają zapotrzebowanie zarówno na personel medyczny, jak i osoby, które będą sprawować opiekę nad chorymi i niesamodzielnymi w domach. Niezbędne jest więc wsparcie szkoleniowe wspomagające samoorganizację i samopomoc w zakresie sposobów właściwego sprawowania opieki nad chorym w domu.

Program konferencji

Kliknij na imię i nazwisko prelegenta, żeby przeczytać biogram. 

Zapisz się na bezpłatną konferencję online

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie Polityka prywatności oraz Regulamin serwisu Google.
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie Polityka prywatności oraz Regulamin serwisu Google.

Organizator konferencji

W Puckim Hospicjum bazujemy na modelu skutecznego działania i najwyższych standardach w opiece. Poznajemy potrzeby osób chorych, niesamodzielnych, ich opiekunów i bliskich. Dzielimy się wiedzą wpływając na poprawę jakości opieki w Polsce. 

W oparciu o doświadczenie interdyscyplinarnego zespołu specjalistów: lekarza, pielęgniarki, opiekuna medycznego, fizjoterapeuty, dietetyka, psychologa i pracownika administracji medycznej stworzyliśmy portal bliskochorego.pl stanowiący realną pomoc i wsparcie w opiece domowej.

Puckie Hospicjum – organizacja pozarządowa sprawująca opiekę paliatywno-hospicyjną w warunkach stacjonarnych, domowych i ambulatoryjnych na pomorzu.

Bliskochorego.pl – portal zawierający praktyczne instrukcje postępowania w opiece i pielęgnacji osoby chorej, niesamodzielnej, stanowiące materiał edukacyjny dla uczestników opieki.

Projekt dofinansowany przez:

Kontakt

Beata Wilichnowska – Specjalista ds. komunikacji portalu

© 2021 bliskochorego.pl

Strona i konferencja pod troskliwymi skrzydłami 🦋 simplyyourself.online

Przewiń do góry

mgr Anna Jochim-Labuda

Dyrektor Hospicjum

Z wykształcenia i zamiłowania pielęgniarka z wieloletnim stażem, absolwentka kierunku Pielęgniarstwa Gdańskiej Akademii Medycznej, menedżerskich studiów podyplomowych w zakresie: Zarządzania Zakładami Opieki Zdrowotnej, Zarządzania Finansami, Prawa w Służbie Zdrowia. Zwolenniczka ciągłej edukacji, gwarantującej podążanie za potrzebami pacjenta i celami opieki nad osobą chorą. Z Puckim Hospicjum związana od jego początków w 2004 roku. Od 2016 roku z sukcesami zarządza hospicjum, dbając o utrzymanie standardów wprowadzonych przez ks. Jana. Wolontariuszka programu Wolontariat Polska Pomoc w Afryce. Profesjonalizm, zaangażowanie oraz podmiotowe traktowanie drugiego człowieka to trzy cele, które realizuje każdego dnia.

Irena Samson

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku

Członek Rady OIPIP w Gdańsku. Przewodniczaca Komisji D/s leczenia ran

Sekretarz zarządu PTLR i wspolzalozycielka Towarzystwa . Wieloletni nauczyciel.

Małgorzata Marczewska

Mentorka, coach, trenerka biznesu

Zajmuje się upowszechnianiem wiedzy o emocjach i świadomości emocjonalnej oraz ich wpływie na jakość życia rodzinnego, zawodowego i społecznego.

Obserwatorka życia i ludzi, zgłębiająca badania i odkrycia naukowe na temat funkcjonowania człowieka – jego możliwości i mechanizmów: neurologicznych, fizjologicznych i psychologicznych. Śledzi z determinacją i ciekawością najnowsze technologie i ich wpływ na kształtowanie jakości naszego życia.

Mentorka, coach, trenerka biznesu oraz doradca w obszarze zarządzania kapitałem emocjonalnym przedsiębiorstw i spójnej komunikacji.

Współautorka serii podcastów Update – aplikacja Lecton, współautorka aplikacji  rozwojowej dla kobiet – myola.pl.

Członkini kolektywu Instytut Dobrej Śmierci.

Założycielka LABlife – szkoły Projektowania Myślenia w obszarach Life, Art, Biznes.  Uczestniczka wystawy realizowanej z Centrum Nauki Kopernik i AmericanArtsIncubator – Warstwy Życia – Warstwy Emocji.

Prowadzi indywidualne sesje dla ludzi biznesu, mediów i sztuki. m.in. Google, Oracle, Nationale Niderlanden, Alior Bank, dr Irena Eris, l’Oreal i wiele innych. Członkini zarządu Stowarzyszenia LiderShe,  współzałożycielka i prezeska dwóch pierwszych kadencji Izby Coachingu.

Bartosz Mikołajczyk

Psycholog, Prezes Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Opiekunów Medycznych

Od początku kariery zawodowej związany z organizacjami pozarządowymi, gdzie pracował z osobami wykluczonymi, chorymi i niesamodzielnymi.

Krzysztof Tłoczek

Wiceprezes Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Opiekunów Medycznych

W szpitalu, w którym pracował, był pierwszym opiekunem medycznym. Obecnie uczy przyszłych opiekunów medycznych w szkole policealnej.

Maria Wieczorek

redaktorka portalu bliskochorego.pl

Przez 20 lat byłam związana z branżą komunikacji marketingowej. Zawsze skupiona na wsparciu ludzi, przeniosłam swoje doświadczenie do organizacji NGO. W 2017 roku dołączyłam do Zespołu Puckiego Hospicjum, gdzie wspieram Zarząd w rozwoju oraz działaniach na rzecz promowania najwyższego standardu opieki hospicyjnej w Polsce. Jestem autorką Raportu o dobrym umieraniu oraz kampanii społecznej Ostatnie Chwile Szczęścia. Tworzę i redaguję serwis bliskochorego.pl.

Dorota Olszewska

Lekarz, Kierownik Medyczny Hospicjum

Ukończyłam Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku. Posiadam specjalizacje: onkolog-radioterapeuta, specjalista medycyny rodzinnej, specjalista medycyny paliatywnej.

Pracę w opiece hospicyjnej rozpoczęłam w 1989r. w Stowarzyszeniu Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni. 
Od 2011r. pracuję w Puckim Hospicjum na oddziale stacjonarnym, w opiece domowej oraz w Poradni Medycyny Paliatywnej. Od 2014r. pełnię funkcję Kierownika Medycznego Puckiego Hospicjum.
Praca w hospicjum jest dla mnie wyzwaniem jako sztuka i nauka opieki, łagodzenia cierpień osób dotkniętych poważną chorobą przewlekłą zagrażającą zdrowiu i życiu. Istotą tej pracy jest dbałość o godność i poszanowanie całej sfery duchowej chorego, poszanowanie niezależności poglądów, respektowanie prawa do prawdy, prywatności i podejmowanych przez niego decyzji.

Renata Lasota

Fizjoterapeutka

Jestem absolwentką Studium Medycznego nr 2 w Gdańsku kierunek Fizjoterapia(1996), oraz AWF w Poznaniu (2002) – kierunek Fizjoterapia.
W 2019 r. ukończyłam studia podyplomowe w zakresie „Rehabilitacji w geriatrii” na Wydziale Rehabilitacji Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie.
W Puckim Hospicjum pracuję od 2010 roku, na oddziale stacjonarnym. Nieustannie kształcę się w dziedzinie opieki paliatywnej.

Agnieszka Wejer

Pielęgniarka, Specjalista opieki paliatywnej

Z Puckim Hospicjum jestem związana od samego początku, czyli od 2004 roku. Byłam pierwszą pielęgniarką hospicjum domowego, kiedy razem z ks. Janem Kaczkowskim zaczynaliśmy posługę w domach chorych. Obecnie pracuję również w hospicjum stacjonarnym. Moja misja w hospicjum rozpoczęła się poprzez osobiste doświadczenie choroby osoby bliskiej. Jestem osobą otwartą na ludzi i ich potrzeby. Moja praca jest moją pasją, robię to co lubię i chętnie poszerzam swoje horyzonty biorąc udział w kursach, szkoleniach i konferencjach związanych z opieką paliatywną. Zawsze wiem, że jestem w dobrym miejscu i czasie, w Zespole, który został nieprzypadkowo dobrany.

Karolina Gorzkiewicz

Dietetyk, Specjalista ds. żywienia

Jestem dyplomowanym specjalistą ds. żywności i  żywienia oraz technologiem żywności. Połączenie tych dwóch specjalności pozwala mi lepiej zrozumieć potrzeby żywieniowe moich pacjentów, a 17 lat w zawodzie to baza doświadczeń budująca silne filary mojej specjalizacji. Szczególnie ważnym elementem mojej drogi zawodowej jest praca  dietetyka klinicznego w Puckim Hospicjum stworzonym przez Księdza Jana Kaczkowskiego. Zawód który wykonuję to połączenie pasji, miłości do ludzi, dobrego, świadomego żywienia jako warunku dobrego życia i zdrowia. Źródłem satysfakcji i siły w moim zawodzie jest obserwowanie poprawy zdrowia prowadzonych przez mnie pacjentów.

Prowadzę szkolenia i warsztaty z zakresu prawidłowego żywienia, warsztaty kulinarne, zajęcia edukacyjne dla dorosłych i dzieci.  Nieustannie poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w sympozjach naukowych, szkoleniach i kursach.

Teresa Piesik

Psycholog, Psychoonkolog

Jestem psychologiem, psychoonkologiem; absolwentką psychologii Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego SWPS, Studium Public Relations i Doradztwa Personalnego oraz studiów podyplomowych Psychoonkologii Klinicznej Gdańskiego Uniwersytety Medycznego.
Od kwietnia 2015 roku jestem związana z Puckim Hospicjum, gdzie pracuję z pacjentami oraz ich rodzinami na oddziale hospicjum oraz prowadzę grupę wsparcia dla osób w żałobie. Przez blisko 5 lat pracowałam w zespole hospicjum domowego, świadczącym opiekę nad chorym i jego rodziną w miejscu zamieszkania. Posiadam również doświadczenie pracy w zespole Poradni Medycyny Paliatywnej funkcjonującej przy Puckim Hospicjum. 
Prowadziłam warsztaty dla studentów medycyny w ramach Areopagu Etycznego i projektu Innymi Słowy, podczas których uczestnicy uczą się przekazywania niepomyślnych informacji pacjentom oraz ich bliskim, udzielania im wsparcia w trakcie leczenia oraz dbania o siebie tak, aby zachować dobrostan i zapobiegać własnemu wypaleniu zawodowemu. 
Prywatnie, przez blisko 4 lata byłam opiekunką swojego chorującego taty. Ten niełatwy, a jednocześnie dobry i bezcenny czas, ukształtował w znacznej mierze moje podejście do ludzi i siebie. 

Alicja Makowska

pielęgniarka, dyrektor operacyjna Puckiego Hospicjum

Pielęgniarka, specjalistka opieki paliatywnej. Z Hospicjum związana od momentu jego powstania. Absolwentka Wydziału Pielęgniarstwa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Ukończyła studia podyplomowe – Skuteczny Menadżer w Służbie Zdrowia oraz wiele specjalistycznych kursów. Pełnomocnik Systemu Zarządzania Jakością.

W pracy nastawiona na drugiego człowieka, pacjenta, jego rodzinę oraz współpracowników.

Polityka prywatności

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy, iż:

  1. Administratorem Danych Osobowych jest Stowarzyszenie Puckie Hospicjum pw. Św. Ojca Pio, 84-100 Puck, ul. Dziedzictwa Jana Pawła II 12.
  2. Dane kontaktowe Inspektor Ochrony Danych: w Stowarzyszeniu Puckie Hospicjum pw. Św. Ojca Pio, 84-100 Puck, ul. Dziedzictwa Jana Pawła II 12  został wyznaczony Inspektor Ochrony Danych, dane kontaktowe: nr telefonu: 500112226 adres poczty elektronicznej: dpo@dgc.pl
  3. Cele przetwarzania danych osobowych: Dane osobowe są zbierane w celu niezbędnym do organizacji konferencji „Człowiek w centrum zainteresowania, czyli bliskość w opiece nad niesamodzielnym chorym”.
  4. Informacje o przekazywaniu danych do państwa trzeciego: Stowarzyszenie nie przekazuje danych osobowych do państw trzecich i organizacji międzynarodowych, chyba że pozyska na to odpowiednią zgodę.
  5. Informacje o odbiorcach danych osobowych: Stowarzyszenie będzie udostępniać dane osobowe, jeśli będzie się to wiązało z realizacją uprawnienia bądź obowiązku wynikającego z przepisu prawa. Stowarzyszenie powierza również przetwarzanie danych osobowych określonej grupie podwykonawców działających bezpośrednio na jego zlecenie.
  6. Okres, przez który dane osobowe będą przechowywane: Państwa dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody jednak nie dłużej niż jest to konieczne do celu, w którym zostały zebrane.
  7. Uprawnienia z art. 15-21 RODO: Przysługuje Państwu prawo do żądania od Administratora dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych lub do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, a także prawo do cofnięcia zgody w zakresie w jakim jest ona podstawą przetwarzania danych. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  8. Prawo do wniesienia skargi: Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa), gdy uznacie, iż przetwarzanie Państwa danych osobowych przez Administratora narusza przepisy RODO.
  9. Informacje o zautomatyzowanym podejmowaniu decyzji: Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w oparciu o profilowanie.